Nasze wydarzenia!

11

marca
2024

Śniadanie Sprężyn

Marcowe sprężynowe śniadanie to była świadoma "Podróż ku kobiecości".

Wszystko to za to za sprawą naszej Gościni – Agnieszka A Borowska poprowadziła dla nas warsztat naturalnego modelowania twarzy według autorskiego programu Face Yoga Sundar G. 

W ramach cyklu „Poznajmy się lepiej – sprężynowe biznesy i pasje” o smakach i życiu Turcji, związku z obcokrajowcem  opowiedziała nam nasza członkini  Katarzyna Demirseren – turkolożka, od ponad trzech dekad zakochana w Turcji i mężu. Współwłaścicielka Lokanta Restauracja.

Dziękujemy za ugoszczenie nas pysznościami EsyFloresy kawiarnia rodzinna, którą prowadzą dwie fantastyczne przedsiębiorcze Kobiety – Jola i Ala. 

Zdjęcia DDFStudio.pl – fotografia

19

lutego
2024

Śniadanie Sprężyn

Początek tygodnia to taki przycisk start, nowy punkt na mapie codzienności.

Dlatego nasze śniadania zawsze odbywają się w poniedziałki – ładujemy baterie i idziemy z uśmiechem w tydzień.

Dziś w ramach sprężynowego cyklu pt:

𝐏𝐎𝐙𝐍𝐀𝐉𝐌𝐘 𝐒𝐈Ę 𝐋𝐄𝐏𝐈𝐄𝐉 – 𝐒𝐏𝐑ĘŻ𝐘𝐍𝐎𝐖𝐄 𝐁𝐈𝐙𝐍𝐄𝐒𝐘 𝐈 𝐏𝐀𝐒𝐉𝐄 o swoim biznesie, pasjach i wyzwaniach kobiety przedsiębiorczej opowiedziała nam Dorota Dabińska-Frydrych – nasza sprężynowa fotografka DDFStudio.pl – fotografia.

Wraz z naszą gościnią Monika Starecka CEO & Founder firmy doradczej Equinox Consulting zajmującą się doradztwem finansowym i operacyjnym, biegłym rewidentem, certyfikowanym coachem ICC, doświadczoną praktyczką od finansów, zarządzania i kompetencji miękkich przyjrzałyśmy się tematowi:

𝐂𝐎 𝐑𝐎𝐁𝐈Ć 𝐆𝐃𝐘 𝐖 𝐁𝐈𝐙𝐍𝐄𝐒𝐈𝐄 𝐙𝐈𝐌𝐀?

A wszystko przy pysznym i zdrowo zastawionym stole dzięki gościnności Małgorzata Biesalska prezeski Hotel Lamberton.

08

stycznia
2024

Śniadanie Sprężyn

Lepszego dnia na pierwsze śniadanie w 2024 roku nie mogłyśmy sobie wymarzyć.

Słońce i mróz w styczniowy poranek to dobry prognostyk na przyszłość – chce się chcieć. Do tego grono energetycznych Kobiet, które są dla nas jak lustra – w nich się przeglądamy – to nas porusza, inspiruje, wreszcie prowadzi do realnej zmiany.
Dziś podjęłyśmy wspólnie próbę odpowiedzi na pytanie: DLACZEGO POSTANOWIENIA NOWOROCZNE NIE DZIAŁAJĄ? Wywiązała nam się bardzo ciekawa dyskusja, z której Każda z nas wzięła coś dla siebie.

16

grudnia
2023

Finał Sprężynowej Gwiazdki

Dziś w naszym Stowarzyszeniu wielkie pakowanie i finał Sprężynowej Gwiazdki. To już nasza czwarta edycja.

Dzięki wsparciu mieszkańców Ożarowa, którzy wrzucali produkty żywnościowe do koszy w Delikatesy Bogusi i Jacka, wparciu Darczyńców, lokalnych firm i cudownym sercu i zaangażowaniu naszych Członkiń, Wolontariuszy paczki trafiły do 31 Rodzin w kryzysie ubóstwa. Z serca wszystkim dziękujemy za pomoc, a szczególnie:

  • Delikatesy Baccara Stacjonarnie,
  • Hotel Lamberton,
  • Frutis,
  • Park Trampolin #KochamSkakać – Warszawa,
  • Lokanta Restauracja Warszawa.

13

grudnia
2023

Wigilia Sprężyn

Radość z bycia razem, radość z dawania i radość z przyjmowania - nasz sprężynowy bezcenny czas.

“Czy nie z nich składa się tak naprawdę całe życie. Okruchy. Ułamki. Chwile. Czy istnieję mniej, bo mam ich tylko kilka, czy też tych kilka, które posiadam, nabiera tym większego znaczenia”

06

listopada
2023

Śniadanie Sprężyn

Jesteś tym co jesz - czy możemy zgodzić się z Hipokratesem?

Wraz z zaproszonymi Gościniami prerehabilitantką Katarzyną Miazek i dietetyczką Małgorzatą Różańską z Foodarea Poradnia Dietetyczna rozmawiałyśmy o tym, jak zadbać o swój dobrostan psychiczny, swoje jelita, które nazywane sa drugim mózgiem, jak dobrze zadbać o siebie, zbilansowaną dietę i odpowiednią ilość ruchu.
Jak być uważną na siebie, na bliskie osoby, znajomych, które mają obniżony nastrój lub zmagają się z epizodami depresyjnymi.

16

października
2023

Śniadanie Sprężyn

Poniedziałkowy poranek, nowy tydzień zaczęłyśmy w duchu empatii i uważnego słuchania w ramach projektu Akcja Empatia, organizowanego po raz szósty przez Fundację TROP.

Empatia w dialogu międzypokoleniowym, empatia w biznesie, empatia w pracy z pacjentem terminalnie chorym, empatia u kobiet i mężczyzn, empatia z różnego poziomu emocjonalnego, społecznego czy biologicznego, to tylko niektóre zagadnienia, nad którymi się pochyliłyśmy podczas panelu. Do udziału w panelu zaprosiłyśmy: Magdalenę Budziszewską – dyrektorkę biura marketingu i rekrutacji w Akademii Leona Koźmińskiego, naszą członkinię – Annę Ostrowską, koordynatorkę projektu Jadłodzielnia w Ożarowie Mazowieckim i wolontariuszkę wolontariuszka w Fundacji Hospicjum im. Św. Krzysztofa, Magdalenę Piątkowską – trenerkę, specjalistkę ds. komunikacji, współorganizatorkę VI Festiwalu Empatia w Działaniu, Marzenę Zowczak – coachkę, trenerkę, filmowczynię, również związaną z Fundacją TROP i Festiwalem Empatia w Działaniu. Panel poprowadziła nasza członkini Joanna Kwiecińska-Ćwir.

Dziękujemy Dziewczyny – piękna i wartościowa dyskusja nam się wywiązała. Praktyczne ćwiczenia o empatii poprowadzone przez Marzenę i Magdę tylko utwierdziły nas w przekonaniu, że warto rozwijać naszą empatię.

Relacja fotograficzna jest efektem pracy naszej członkini Doroty Dabińskiej-Frydrych, Dorota jest mistrzynią ujęć i fotorelacji.

18

września
2023

Świętujemy Urodziny

Mamy już 3 lata! W promieniach wrześniowego słońca, w pięknym miejscu stworzonym przez naszą członkinię Agnieszkę Krawczykowską celebrujemy chwile, celebrujemy nasze urodziny, celebrujemy wspólny czas - pod hasłem siostrzeństwa.

Bez rywalizacji, w pełnej akceptacji i zrozumieniu, tu i teraz spożytkowałyśmy czas na rozwojowe i integracyjne ćwiczenia w grupach pod okiem naszej prezeski Gabi Dmowskiej. Niejednokrotnie zaskoczyłyśmy samą Siebie i każdą z Nas – fantastyczne rzeczy nam się wypracowały i talenty ujawniły.

Pod kierunkiem naszej mistrzyni od słodkości i florystyki Anny Ostrowskiej stworzyłyśmy najpiękniejsze wianki.

A trening jacobsona na trawie pod okiem Klaudii Wyszyńskiej certyfikowanej nauczycielki YTT vinyasa joga, okazał się doskonała formą redukcji napięcia w ciele, wyciszenia i relaksacji.

Jak to powiedziała Marta Majchrzak podczas wystąpienia: „Siostrzymy się, siostrzmy się, tu i teraz bo niebawem może być na to za późno”. Łapiemy więc chwile i sprężynujemy wysoko w kolejny nasz wspólny rok 🙂

Fotka autorstwa naszej członki Doroty Dabińskiej-Frydrych DDS Studio-Fotografia

31

lipca
2023

Śniadanie Sprężyn

Tradycyjnie w poniedziałek, tradycyjnie o poranku, zamykamy gorący lipiec naszym sprężynowym śniadaniem.

Dziś praktykowałyśmy uważność w komunikacji, uważność w rozmowie, która uczy nas życia teraźniejszością, bycia tu i teraz ze świadomością każdej myśli i uczucia oraz odbierania świata zmysłami. Uważna obecność, przestrzeń do wypowiedzenia się, uważne słuchanie, w pełnej życzliwości i akceptacji – tak było dziś i takie właśnie są nasze sprężynowe śniadania.

W całym naszym codziennym zabieganiu każda z nas znajduje czas, kilka godzin aby pobyć w kobiecym, wspierającym gronie – wartość bezcenna. Bo razem możemy więcej.

Dziękujemy naszej członkini Małgorzacie Biesalskiej, właścicielce Hotelu Lamberton za śniadanie na trawie 🙂

20

czerwca
2023

Śniadanie Sprężyn

"Nie możesz po prostu zjeść dobrego jedzenia. O tym też musisz porozmawiać. I musisz o tym porozmawiać z kimś, kto rozumie ten rodzaj jedzenia”

I tak właśnie dziś było na naszym comiesięcznym sprężynowym śniadaniu w FitFam Family Fitness, którego właścicielką jest nasza członkini Katarzyna Modliborska. Podczas spotkania nasza członkini Kinga Strzelecka, psycholożka, trenerka biznesu z bogatym doświadczeniem w obszarze rekrutacji i selekcji, szkoleń, doradczyni kariery SGH przekazała nam w pigułce bezcenną wiedzę o personal brandingu. Kolejny inspirujący wykład „Medycyna stylu życia – wpływ stylu życia na zdrowe” poprowadziła Aneta Oryszewska, instruktorka fitnessu i kulturystyki, trenerka personalna, z wykształcenia nauczycielka wychowania fizycznego i przyrody. Specjalnością Anety jest Edukacja zdrowotna i profilaktyka zdrowia. Jest też członkinią Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Prowadzi zajęcia w FITFAM.

Piękny poranek, piękne, otwarte, świadome, wspierające kobiety i nowe inspiracje. A o piękne fotografie zadbała nasza członkini Dorota Dabińska-Frydrych DDS Studio-Fotografia

22

maja
2023

Śniadanie Sprężyn

Maj to wyjątkowy miesiąc - kojarzy się z wolnymi dniami, wiosennym deszczem, maturami, egzaminem ósmoklasisty, kwitnącymi konwaliami, kasztanowcami, przymrozkami i zimną Zośką.
Dużo emocji się dzieje – i o tych naszych emocjach, o tym, że każda jest „ po coś” iże nie ma złych emocji sobie porozmawiałyśmy w moderowanej dyskusji poprowadzonej przez naszą Prezeskę – Gabi Dmowską.
Nasze śniadania to inspirujące Gościnie – dziś zaproszenie przyjęła Greta Droździel – trenerka, koordynatorka projektów społecznych, kulturoznawczyni, autorka materiałów i kampanii edukacyjnych. Greta zapoznała nas i zainspirowała projektem Spółdzielnia, którego jest koordynatorką. Wspaniała idea i platforma, która łączy ludzi, edukuje, dzieli się zasobami materialnymi i ludzkimi.
A o porcję świeżych witamin zadbała nasza członkini Sylwia Gajewska i jej firma FRUCTIS 🙂

30

września
2023

Różowy Bieg

Drogie Kobiety, Dziewczyny, Mamy, Siostry, Córki, Babcie, Koleżanki, Przyjaciółki, Sąsiadki! Zapraszamy Was na Pierwszy Różowy Bieg „na Szpilkach” dla Kobiet, którego nadrzędnym celem jest zwrócenie uwagi na badanie piersi i profilaktykę świadomości raka piersi.

Do pokonania jest dystans o długości 500 m. Koniecznie zabierz ze sobą szpilki i coś różowego – nie musisz biec w szpilkach – możesz je mieć w ręku, zawiesić na szyi, mieć w plecaku lub także założyć. Miej ze sobą – symbol naszej kobiecości. Możesz biec, iść, mieć ze sobą kijki do Nordic Walkig, możesz prowadzić za rękę dzieci, wnuki, możesz pchać wózek. Tego dnia wszystkie wygrywamy,ale dla pierwszych  miejsc mamy ufundowane fantastyczne nagrody od naszych Sponsorów!

Poniżej znajdziecie regulamin wydarzenie oraz oświadczenie o ochronie danych osobowych:
REGULAMIN oraz OŚWIADCZENIE RODO

Widzimy się już 30 września!

24

kwietnia
2023

Śniadanie Sprężyn 

Dziś nasze śniadanie odbyło się w gościnnych progach naszych Członkiń - Anety Sobeckiej właścicielki KamperStacja Wypożyczalnia kamperów i Ani Goszczyńskiej szefowej sprzedaży Mobitech CC.

Miałyśmy okazję poznać historie biznesów Aneta i Anna, ich  przyjaźni oraz obejrzeć z bliska kampery, które mają w swojej bogatej ofercie.

Jako, że Nasza kobieca sprężynowa społeczność nieustannie stawia na rozwój, podczas śniadania odbył sie warsztat „Jak poruszać sie na Instagramie i jak „kręcić” rolki, który poprowadziła dla nas nasza Członkini Joanna Kwiecińska-Ćwir. Warsztat bardzo przydatny i esencjonalny – zwłaszcza w kontekście marki osobistej,  bycia widoczną w sieci, wizerunku firm, które prowadzimy i zmieniających sie wciąż trendów w mediach społecznościowych. Pięknie jest zaczynać tydzień od śniadania w pięknym, kobiecym i inspirującym towarzystwie.

Dziękujemy firmie Frutis i naszej członkini Sylwia Gajewska za przygotowanie pysznych owoców.

20

marca
2023

Śniadanie Sprężyn 

Dziś temat ważny dla nas, o kobiecości. Do panelu zaprosiłyśmy nasze Członkinie.
Niech ten cytat będzie podsumowaniem naszego dzisiejszego śniadania i rozmów o kobiecości: „Jedno o kobiecości wiem na pewno. Za każdym razem jak się, z którąś z Was w świecie kobietą spotykam, uczę się kobiecości na nowo. Każda z Was odkrywa i pokazuje mi, jak można być kobiecą i piękną inaczej!”

13

marca
2023

Wyjazd integracyjny

To już nasz trzeci wspólny wyjazd. Tym razem także zorganizowany przez naszą Członkinię Anię Witkowską. Wyjątkowe miejsce i czas.
Sztuka smakowania chwili. Celebracja, która powoduje, że chwila nabiera znaczenia, jest przeżyta i doświadczana. Chwili ulotnej, chwili, która jest tylko Tu i Teraz i nadanie jej szczególnego znaczenia, rozpoznanie tego znaczenia i uszanowanie go. Sztuka niełatwa, wymagająca, czasem mozolna ale WARTA uwagi i wysiłku.

28

lutego
2023

Śniadanie Sprężyn 

Za nami kolejne śniadanie Sprężyn. Badania pokazują, że regularne spożywanie śniadań to 1 z 7 nawyków, który daje szansę na dłuższe życie.
U nas jak zwykle rozwojowo. Rozgrzewkę umysłową poprowadziła dla nas Joanna Kwiecińska-Ćwir, a nasza Gościni płk dr Anna Osowska-Rembecka poprowadziła dla nas warsztat StandUP – sprzeciw się molestowaniu w miejscach publicznych. Bardzo ważny i powszechny problem, na który często jako świadkinie i świadkowie nie potrafimy zareagować. Warsztat pokazał nam jak w sposób bezpieczny i deesklasujący sytuacje reagować bezpiecznie.

17

stycznia
2023

Śniadanie Sprężyn 

Wczoraj był Blue Monday, a dziś jest Energetyczny Wtorek i pierwsze w Nowym Roku śniadanie Sprężyn!
 Mówią, że jaki początek roku taki cały rok – więc z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że w naszym Stowarzyszeniu będzie się dobrze, pozytywnie i energetycznie działo. Z dobrymi intencjami wchodzimy w nowy tydzień i cały 2023 rok. Co nam przyniesie? Pierwszą i entuzjastycznie przyjętą sprężynową aktywnością w Nowym Roku” jest wyzwanie pt: „Przeczytam 20 książek rozwojowych w 2023 roku”. Pula dwudziestu książek rozwojowych poszła w obieg – czytamy i za miesiąc wymieniamy!

21

grudnia
2022

Wigilia Sprężyn

Tradycyjnie już usiadłyśmy przy wspólnym, świątecznym stole, bo lubimy wspólnie pocelebrować nasz czas, tylko dla nas, w kobiecym wspierającym gronie.
Nasze energetyzujące rozmowy od serca, dają nam siłę. To jest właśnie dla nas definicja magii Świąt! W naszej sprężynowej kobiecej społeczności wspólne posiłki stanowią bardzo ważny element, którego najważniejszym czynnikiem jest nie tyle samo jedzenie, co wspólnie spędzony czas w gronie bratnich dusz. To nasze remedium, nasza odskocznia od codzienności, nasze zatrzymanie, dobra okazja, by budować silne więzi, które dają nam siłę, pozytywnie nastrajają i motywują. Lubimy być ze sobą i cieszyć się swoją obecnością. Wesołych Świąt!

17

grudnia
2022

Finał Sprężynowej Gwiazdki

Sprężynujemy Gwiazdkę po raz TRZECI! Nasze Członkinie, Wolontariusze, Przyjaciele oraz mieszkańcy Ożarowa wzięli dziś udział w finale akcji.
Wszyscy czujemy radość dawania, chęć niesienia pomocy rodzinom w potrzebie, więź i wspólnotę z innymi ludźmi, uśmiech, otwarte serca i wzruszenie. Drobne, a zwłaszcza niespodziewane gesty, otwierają ludzkie serca, kruszą tamy i łamią lody. Rozbrajają lęk i rezerwę. Dawanie innym czegoś z siebie uskrzydla i rozjaśnia wnętrze. Dzięki pomocy mieszkańców, zaangażowaniu wielu lokalnych firm, Darczyńców i naszych Członkiń udało nam się obdarować sprężynową gwiazdką 30 Rodzin. Razem możemy więcej. Dziękujemy!

28

listopada
2022

Śniadanie Sprężyn 

Tym razem zaczęłyśmy pięknie tydzień w designerskiej kuchni Provident na zaproszenie naszej członkini Anny Witkowskiej i porozmawiałyśmy sobie o kobiecym świecie finansów.

Naszą Gościnią była Prezeska Provident Polska Agnieszka Kłos. Agnieszka swoją  historią kariery w korporacji pokazała jak bardzo ważne jest mówienie o swoich potrzebach, o stawianiu sobie konkretnego celu, o uważności na siebie i innych współpracowników. Miałyśmy też okazję posłuchać o „współczesnym”oszczędzaniu naszej drugiej Gościni – Karolina Ilona Łuczak dyrektor biura prasowego Provident przedstawiła nam bardzo ciekawe i wcale nie takie oczywiste badania na temat wydatków Polaków.

22

października
2022

Wyjazd integracyjny 

Za nami piękny wyjazd integracyjny społeczności „Sprężyn” świetnie zorganizowany przez naszą Członkinię Anię Witkowską.

Piękne miejsce, piękne widoki, coś dla ciała, coś dla duszy, czas na ważne rozmowy, nowe pomysły. To był czas, by w końcu pobyć razem, zdobywać szczyty, zrelaksować się, posaunować, pośmiać, wylogować się do życia. Po prostu Kobiecy Raj.

17

października
2022

Śniadanie Sprężyn 

Różowa wstążka przypięta dziś na piersi każdej Sprężyny to nasza mała cegiełka wsparcia, solidarności z milionami Kobiet z całego świata dotkniętych rakiem piersi.

Sprężyny zawsze mówią o sprawach ważnych, o sprawach bliskich Kobietom, między innymi o problemach zdrowotnych dotyczących Kobiet – dlatego tak bardzo zachęcamy do edukacji i profilaktyki nowotworowej – motywujemy siebie nawzajem oraz inne Kobiety o zadbania o swoje zdrowie. Nasze październikowe śniadanie poświeciłyśmy na Warsztat z profilaktyki nowotworowej, który  poprowadziła dla nas Lidia Dyndor,  OnkoFitka Lidka z Fundacji PomacajSie – amazonka, żona, mama trójki dzieci, która łamie stereotypy związane z rakiem piersi, wykorzystując do tego rzetelną wiedzę medyczną oraz posiłkując się własnym doświadczeniem. Dostałyśmy pigułkę wiedzy teoretycznej – obaliłyśmy najczęściej powtarzane mity na temat nowotworów złośliwych, dostałyśmy info o poradnictwie genetycznym i jakie pytania zadawać lekarzom na wizycie oraz lekcję praktyczną jak i kiedy badać własne piersi.

26

września
2022

Śniadanie Sprężyn 

To już nasze 24 śniadanie. Tak! Mamy już 2 lata. My już nie raczkujemy, my już stabilnie chodzimy, biegamy i sięgamy wysoko!

A kiedy mowa o wysokości, to nie mogło zabraknąć dziś Kobiety, naszej Gościni – Kingi Baranowskiej, która o drodze na szczyt i sięganiu wysoko wie prawie wszystko. Kinga podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami z wypraw na ośmiotysięczniki, opowiedziała o pracy zespołowej w drodze na szczyt, motywacji, pokorze i umiejętności odpuszczania i robieniu sobie małych przyjemności. Sięgamy zatem wysoko! Nie zapominając o tym, że zawsze warto zadać sobie pytanie – po co? Po co ja to robię? Bardzo dziękujemy za autentyczną opowieść i za dawkę motywacji.

29

sierpnia
2022

Śniadanie Sprężyn 

Kiedy budzisz się rano i wiesz, że to będzie bardzo dobry dzień, poranek i poniedziałek. Wiesz to, bo za chwilę spotkasz mądre, inspirujące, energetyczne Kobiety.

Cudownie jest zacząć poranek od Sprężynowego śniadania. Pomimo trwających jeszcze wakacji na nasze Sprężyny można zawsze liczyć. Dziś w dyskusji panelowej podsumowałyśmy cykl naszych wypowiedzi o życiowej równowadze. Nasze Członkinie – Marta Skręta-Aniołek – adwokatka oraz właścicielka Kancelarii Adwokackiej i Aneta Sobecka właścicielka KamperStacji – Wypożyczalni kamperów podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami o równowadze. Dałyście nam Dziewczyny do myślenia  – a zdania: „Zamieniłam kołowrotek na huśtawkę” i „Jak nie mogę chodzić to zakładam szpilki” zostaną z nami na zawsze.

25

lipca
2022

Śniadanie Sprężyn 

Pomiędzy wakacyjnymi wyjazdami, a pracą zawodową celebrujemy nasze lipcowe sprężynowe śniadanie - na trawie, w zieleni, w słońcu.

A, że to czas wakacji i wypoczynku dziś tematem i pytaniem przewodnim była Sztuka odpoczynku czyli jak odpocząć żeby odpocząć?  Okazuje się bowiem, że z tym odpoczynkiem nie jest wcale tak łatwo. Badania pokazują, że Polacy nie potrafią odpoczywać, że wpadają w ILUZJĘ ODPOCZYNKU. Piękna dyskusja nam się stworzyła – podzieliłyśmy się swoimi doświadczeniami zarówno pozytywnymi jak i tymi, które nam zakłócają umiejętność wypoczywania. Wdzięczne za pobycie w kobiecym gronie i z dobrą energią wchodzimy w nowy tydzień.

20

czerwca
2022

Śniadanie Sprężyn 

Jak pokazują badania nie ma większego i potężniejszego faktora szczęścia, niż przynależność do grupy Kobiet, gdzie dajemy sobie wsparcie, motywujemy się wzajemnie, inspirujemy, dzielimy się doświadczeniami, pomagamy i szczerze rozmawiamy.

Dziś dawką inspiracji i swoimi doświadczeniami podzieliła się z nami nasza prezeska Gabi Dmowska ReStyle Me Beautiful, która od 10 lat towarzyszy w rozwoju osobistym i w przemianach wizerunkowych Kobiet.
A że właśnie zawitało lato i żar się leje z nieba, tematem naszego śniadania była Letnia Kobieca Szafa. Temat bardzo istotny, bo jak się okazuje – my Kobiety mamy z jej zawartością lekki zawrót głowy.

23

maja
2022

Śniadanie Sprężyn 

My Sprężyny lubimy się inspirować i czerpać z prawdziwych, autentycznych historii - dziś miałyśmy okazję posłuchać inspirującej rozmowy na temat marki osobistej w kontekście widoczności w internecie, w mediach społecznościowych.

W panelu dyskusyjnym wzięły udział nasze Członkinie – Anna Witkowska, Joanna Kwiecińska-Ćwir i Gosia Jasińska. Trzy Kobiety Przedsiębiorcze, trzy różne historie zawodowe, trzy marki osobiste i trzy perspektywy. Dziękujemy dziewczyny za podzielenie się Waszymi doświadczeniami. Z pozytywnymi emocjami i pysznie nakarmione przez Szefa Kuchni dzięki gościnności Małgorzaty Biesalskiej prezeski Hotel Lamberton i naszej Członkini wracamy do naszych codziennych rutynowych obowiązków.

25

kwietnia
2022

Śniadanie Sprężyn 

Zaczęłyśmy tydzień niespiesznie, w rytmie slow… slow life i slow fashion… A wszystko to za sprawą naszej Gościni Monika Szymor oraz tematu przewodniego naszego śniadania „Jakość nosi się stylowo”.

Temat wywołał bardzo ożywioną dyskusję i próbę odpowiedzenia sobie wspólnie na pytania czy jakość naprawdę jest droga? Dlaczego wybieramy bylejakość? A może nasz konsumpcjonizm jest nieświadomy? Co znaczy odpowiedzialne kupowanie ubrań?
Monika pokazała nam, co to znaczy dobra jakościowo tkanina, jak czytać skład tkaniny, jak czytać metki na ubraniach. Dziękujemy za dawkę inspiracji.

02

kwietnia
2022

Konferencja Sprężyn 

Za nami pierwsza wyjazdowa konferencja w tym roku i jednocześnie spotkanie integracyjne.

Weekend spędzony w hotelu Sielanka nad Pilicą był czasem pełnej obecności, świadomości swojego ciała, emocji, myśli, rozumu i obecności drugiej osoby. To był także weekend pełen dobrych rozmów, wzmacniania więzi, dowiadywania się o innych i o sobie samej. To był także dobry czas, by pomyśleć i porozmawiać o tym, co możemy razem zrobić. Każda z nas ma wiele energii i zapału, by dzielić się dobrem z innymi. Zgrany zespół wymaga uważnego formowania, a szansą na to jest autentyczność i otwartość. Tego właśnie doświadczyłyśmy, takie jesteśmy.

21

marca
2022

Śniadanie Sprężyn

Pięknie i słonecznie chodź refleksyjnie zaczęłyśmy nasze comiesięczne sprężynowe śniadanie, nowy tydzień i pierwszy dzień wiosny.

Każdej z nas należała się i należy chwila oddechu po ostatnich trzech tygodniach, podczas których każda z nas zaangażowała się w różne formy pomocowe dla Ukrainy. Jesteśmy wdzięczne za tą poranną wymianę doświadczeń i osobistych historii. Naszą Gościnią była Magdalena Petryniak, która fantastycznie zainspirowała nas do tego „Jak się komunikować aby inni podążali za Tobą” Magdalena jest międzynarodową ekspertką ds. Komunikacji, Sprzedaży i Storytellingu. Założycielka Story Seekers Polska, wyróżniona przez Forbes Women Polska jako mistrzyni Linkedin 2022. Dziękujemy Magda pięknie za Twoją fantastyczną opowieść o storytellingu i za czas, który dla nas znalazłaś mimo Twojej zajętości.

21

lutego
2022

Śniadanie Sprężyn

Mówi się, że „jaki poniedziałek, taki cały tydzień”. Nasze comiesięczne śniadania są zawsze w poniedziałki - chcemy wejść pozytywnie, z dobrą energią w ten nowy tydzień, w nasze obowiązki zawodowe, których Każda z Nas ma bez liku.

Taka chwila dla siebie, w dobrym, wspierającym Kobiecym gronie. Dziś miałyśmy okazję poprzyglądać się swojemu wewnętrznemu autorytetowi. Mini warsztat „Jak dojść do wewnętrznej odwagi, mądrości, jasności i pewności” poprowadziła dla nas Joanna Kwiecińska-Ćwir. Joanna jest coachem, mentorką i przedsiębiorczynią, Kobietą spełnioną, naszą Członkinią. Pełne dobrych intencji, pozytywnie podbudowane wracamy do naszych obowiązków.

24

stycznia
2022

Śniadanie Sprężyn

Pierwsze nasze sprężynowe śniadanie w Nowym 2022 roku - jak dobrze się widzieć. Po zasłużonym świątecznym odpoczynku pełną parą wracamy do działania.

Rok zapowiada nam się bardzo ciekawie – nowe projekty, wydarzenia, wyjazdy, śniadania i wiele innych aktywności przed nami, Sprężynami. A żeby się dobrze i jeszcze lepiej działo pożyczyłyśmy sobie piękne życzenia podczas mini sesji rozwojowej „Życz mi dobrze”, którą poprowadziła dla nas Gabi Dmowska. Po takich życzeniach prosto z serca, dobrych intencjach, dobrej kobiecej energii wchodzimy w ten Nowy Rok jeszcze bardziej pełne nadziei, optymizmu i spokojnie patrzymy w przyszłość.

Zaobserwuj nas na Instagramie
@sprezyny_biznesu