Nasze projekty!

Jestem Polką – Doradztwo i Wsparcie Kobiet

Projekt „Jestem Polką – Doradztwo i Wsparcie Kobiet”, współfinansowany ze środków pozyskanych od Urzędu Miejskiego w Ożarowie Mazowieckim, w ramach którego szkolimy ze stylów komunikacji interpersonalnej. Projekt skierowany jest do kobiet przedsiębiorczych, powracających na rynek pracy, które chcą pozyskać nowe umiejętności i rozwijać swoje kompetencje.

Jak zatem komunikować się, jak zrozumieć tą drugą stronę jeśli to np. bezpośredni przełożony, partner biznesowy, współpracownik, klient, partner życiowy, dorastające dziecko? Tutaj z pomocą przychodzi nam nauka. Jeśli chodzi o efektywną komunikację, badacze opracowali kilka modeli zachowań w tym Extended DISC dzięki którym możemy lepiej zrozumieć pewne mechanizmy i usprawnić sposób, w jaki porozumiewamy się.

Częstujemy! Nie marnujemy.

Jadłodzielnia, to wspólny projekt Stowarzyszenia Sprężyny Biznesu oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim. Usytuowana jest na terenie Parafii. Nasz projekt „Częstujemy – Nie marnujemy” jako główny cel stawia sobie przeciwdziałanie marnotrawstwu jedzenia, propagowanie idei less waste, odpowiedzialne gospodarowanie produktami, zapobieganie niedożywieniu oraz dzielnie się „zbędnym” pożywieniem z osobami w potrzebie. W ramach projektu zapewniony jest swobodny, nieodpłatny dostęp do Jadłodzielni dla wszystkich mieszkańców miasta i gminy Ożarów Mazowiecki. Darczyńcy: Gorenje Poland, Provident Polska, GEZE Polska, Porta, Bel-Pol Podłogi Drzwi Panele, KM OKNO S.C, Mediacolor, Anna Ostrowska, Delikatesy Bogusi i Jacka Bogumiła Miziołek, L L Technology Sp. z o.o.

 

Warsztat profilaktyki uzależnień „Unplugged”

Nasz projekt jest finansowany z darowizny Leszka i Tamary Kołakowskich przekazanej nam przez Fundacja Batorego w ramach projektu Masz Głos.  Zajęcia prowadzi nasza Członkini  Monika Łukaszek, która jest certyfikowanym realizatorem programu profilaktyki uzależnień „Unplugged”. Tematyka zajęć dotyczy problemów takich, jak m.in.: przejawy nacisku grupowego i sposoby radzenia sobie z nim, wiedza o czynnikach ryzyka i czynnikach chroniących przed piciem alkoholu, umiejętność komunikowania swoich emocji, umiejętność asertywnej obrony swoich racji, wiedza o narkotykach, umiejętność radzenia sobie z problemami, formułowania celów, podejmowania decyzji. Zajęcia obejmują zarówno spotkania z młodzieżą oraz z Rodzicami.

 

Akcja menstruacja

Sprężynujemy w ramach Akcja Menstruacja. Mamy pierwszy punkt pomocy okresowej w Ożarowie Mazowieckim pod swoją opieką, z czego jesteśmy bardzo dumne. Ubóstwo menstruacyjne w Polsce jest faktem i mówimy o tym głośno. Punkt Pomocy Okresowej to ogólnodostępna szafka, w której znajdują się produkty menstruacyjne. Każda osoba potrzebująca, może anonimowo zabrać z niej podpaski czy tampony, a każda osoba, która chce pomóc, może coś w niej zostawić. Punkt znajduje się przy ZS Nr 1 im. Tony Halika w Ożarowie Mazowieckim.

 

Sprężynowa Gwiazdka

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych Świąt w roku. Jednak czy dla wszystkich takie są? Są obok nas takie osoby, dla których Święta to trudny czas, brak pracy, choroby, bieda, która z przyczyn niezależnych puka do drzwi. „Sprężynowa Gwiazdka” to akcja wspierająca właśnie takie osoby – ubogie rodziny, samotne matki, seniorów, osoby chore i niepełnosprawne z naszej okolicy. Ta akcja to bezinteresowne wsparcie Sprężyn, Darczyńców i Wolontariuszy w przygotowaniu paczek świątecznych – Sprężynowa Gwiazdka prosto z serca.

Zaobserwuj nas na Instagramie
@sprezyny_biznesu